Szkoła liderów

Jest naszym pragnieniem by wykorzystać wakacyjny czas odpoczynku i zabawy do zastanowienia się nad niektórymi wartościami o których nie mówi się zbyt często. Akceptacja innych ludzi pomimo ich innego sposobu myślenia, wiary a także wyglądu zewnętrznego czy niepełnosprawności. Szacunek dla wszystkich którzy są wokół nas, starszych i młodszych. 

Chcielibyśmy pokazać im że wdzięczna a nie narzekająca postawa i nastawienie, pomaga w relacjach z ludźmi. Niech odkryją, że dobre podejście do różnych sytuacji i wyzwań życia to połowa sukcesu, gdy tymczasem narzekanie niszczy ducha i entuzjazm młodych pokoleń.

Wymiana słów krytyki na słowa pochwały dają nam motywację do działania i przezwyciężania trudnosci . Tak dużo można dać gdy powiemy: jestem z Ciebie dumny, podoba mi się 

Jakiś czas temu miałam sytuacje, bardzo ciężko nad czymś pracowałam  nad pewnym projektem, który pochłonął wiele mojej energii, czasu i pieniędzy. Kiedy spotkałam się z osobą, która jest dla mnie autorytetem w pewnej dziedzinie, powiedziała mi: "udało Ci się, wiem ze wiele Cię to kosztowalo, jestem z ciebie dumna". Byłam poruszona, nikt wcześniej mi tego nie powiedział, sama sobie tego nie powiedziałam, bo chyba jesteśmy uczeni żeby być twardzi i nie oczekiwać pochwał. To było cudowne uslyszeć takie zdanie po miesiącach cieżkiej pracy i osiagniencia celu. 

Nie chodzi nam o moralizowanie i udzielanie wykladów bo młodzież tego nie lubi ale wykorzystanie np; gier, literatury do refleksji i dyskusji.

Przemawiający teksy znanego autora Roald  Dahl z ksiązki "The Twits"

zostawiam do refleksji...

  • Instagram Social Icon
  • Black Facebook Icon